Nadchodzi wiosna, wielu z nas już szykuje swoje motory aby za chwilę wyruszyć w drogę i poczuć znowu wiatr we włosach, wolność. Nie trzeba przypominać, że z jazdą na motorze związane jest ponadprzeciętne ryzyko wypadków. Nie koniecznie wynikające z naszych zachowań ale często powodowanych przez innych użytkowników dróg. Według danych MSW 58% wypadków motocyklistów spowodowanych jest brawurą, 15% nieprawidłowym wyprzedzaniem i 9 % niezachowaniem należytej odległości. Czy tego chcemy czy nie to wypadki się zdarzają, oby nie z naszym udziałem a jeśli już to oby z jak najmniejszym negatywnym skutkiem.

Warto jednak być zapobiegliwym ( przezornym) i zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe i komfort sprawnego powrotu do zdrowia w razie urazów wskutek nieszczęśliwych wypadków w tym w czasie jazdy na motorze. Urazy mogą spowodować przerwę w pracy a tym samym obniżyć nasze dochody, mogą pociągać za sobą zwiększone koszty leczenia. Jeśli chcemy uniezależnić się od długotrwałych oczekiwań na zabiegi i konsultacje w ramach NFZ to dodatkowo wiąże się to nieuchronnie z tym, że będziemy musieli wydać własne środki finansowe. Wielomiesięczne oczekiwanie na zabiegi rehabilitacyjne po urazach obniża skuteczność powrotu do pełnej sprawności. Warto zatem pomyśleć o stworzeniu sobie poduszki finansowej, która ochroni nas przed negatywnym skutkami wypadku.

Obydwie funkcje tj. bezpieczeństwo i komfort zapewnia pakiet wypadkowy Moje Bezpieczeństwo Prestiż oferowane przez AVIVE. 

Pakiet Moje Bezpieczeństwo Prestiż zapewnia min. : 

- odszkodowanie w razie trwałego rozstroju zdrowia, uszkodzenie ciała lub śmierci;

- pokrywa koszty leczenia w tym min. koszty prywatnych wizyt lekarskich, leczenia ambulatoryjnego, koszty pobytu w szpitalu, koszty nabycia leków i środków        opatrunkowych, koszty wezwania karetki pogotowia;

- pokrycie kosztów rehabilitacji powypadkowej, nie musisz czekać miesiącami w kolejce na zabiegi, rehabilitacja realizowana metodami kinezyterapii, fizykoterapii i  farmakoterapii;

- pokrycie kosztów operacji plastycznych.

 

Przykładowy pakiet wypadkowy:  

1. śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku: 20 000 PLN

2. Trwały uszczerbek na zdrowiu wskutek wypadku: 20 000 PLN do 60 000 PLN

3. Koszty rehabilitacji powypadkowej : 4 000 PLN

4. Koszty leczenia powypadkowego: 10 000 PLN

5. Koszty operacji plastycznych: 5 000 PLN

składka roczna: 331 PLN

 

Jak widać koszty stosunkowo niewielkie a ubezpieczenie może okazać się niezwykle ważne w naszym życiu. Oby nie, ale czy mamy tę pewność?

Oczywiście zakres i wysokość ochrony można modyfikować w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości.

Po szczegóły zapraszam do bezpośredniego kontaktu ze mną lub do odwiedzenia mojego biura w Świnoujściu.

 

 

 

 

godziny otwarcia: pon - pt 9.00 - 16.00
spotkania w innym terminie po indywidualnych uzgodnieniach
72-600 Świnoujście ul. Matejki 13/3 mariusz@zimecki.pl 605 731 518, 91 321 99 90 Doradca finansowy Mariusz Zimecki